Zostałeś wytypowany na szkolenia menedżerskie? To zdecydowanie powód do radości…

Zostałeś wytypowany na szkolenia menedżerskie? To zdecydowanie powód do radości…

Wyobraź sobie, że szef wręcza ci skierowanie na kurs menedżerski. Cieszyć się czy obawiać? Już zdążyłeś uwić sobie ciepłe gniazdko w swoim boksie, wdrożyłeś się w obowiązki, wiesz, jak się nie przemęczać w pracy, robiąc jednocześnie tzw. dobre wrażenie. I nie chciałbyś stracić tego biurowego ciepełka…

Jeśli to, co napisałem przed chwilą, określiło szczyt twoich zawodowych ambicji – szczerze współczuję. Gdyby to była jedynie myśl, która przemknęła przez twoją głowę wraz z setką innych, możesz odetchnąć z ulgą. Każdy organizm opiera się na reakcjach obronnych, a tutaj zdecydowanie nie wiadomo, czy twój przełożony tak na poważnie, czy po prostu musi wyrobić jakąś normę skierowań na szkolenia menedżerskie.

Szef nie zwariował ani się nie pomylił. Dobrze wie, co robi – w końcu to jego praca na rzecz firmy

Po pierwsze, twój szef zrobił o parę kroków więcej na ścieżce korpo rozwoju. Chyba już wiesz, że kolejne szczeble są dla osób, które wykażą się efektywnością. Zdecydowanie nie powinieneś go posądzać o rozdawnictwo skierowań według formalnego rozdzielnika. Jeśli dostał polecenie, by wytypować na szkolenia menedżerskie spośród pracowników kandydata do awansu, właśnie to zrobił. Zakładam, że skoro trzymasz się tego miejsca, nie obrazisz się na przedstawioną propozycję.

Szkolenia dla menedżerów – czy to coś dla mnie? Widocznie twój przełożony sądzi, że tak. Postaraj się udowodnić mu, że się nie pomylił

Po drugie, zapewne zastanawiasz się, dlaczego przydarzyło się to właśnie tobie. Poradzić ci coś? Jak najszybciej przestań się zastanawiać. Twój przełożony nie podjął tej decyzji dlatego, że zobaczył przedwczoraj, jak pilnie ślęczysz nad nowymi danymi. Zapewne obserwował cię przez jakiś czas – twoje relacje z kolegami, zachowanie w różnych sytuacjach. I dowiedział się o tobie czegoś, czego być może ty sam jeszcze nie wiesz – że posiadasz mieszankę zdolności przywódczych z umiejętnościami utrzymywania dobrych relacji z zespołem. Do tych najważniejszych cech kierowniczych dorzucił być może jeszcze garść wniosków po małym researchu twoich osiągnięć zawodowych i bingo! Zostałeś wytypowany jako uczestnik wydarzeń pod nazwą „szkolenia menedżerskie„. Oznacza to tyle, że firma wierzy w twój potencjał. Moje gratulacje!