Wody lecznicze – co warto o nich wiedzieć?

Wody lecznicze – co warto o nich wiedzieć?

Wiele osób pije, aby ugasić pragnienie i nawodnić organizm. Właściwa podaż może jednak przynieść mnogie korzyści zdrowotne, jak choćby łagodzenie dolegliwości żołądkowych czy wspomaganie pracy nerek. W związku z tym coraz więcej osób decyduje się na tzw. wody lecznicze, czy też kupuje urządzenie, jakim jest generator wody wodorowej. Co warto wiedzieć o wodach leczniczych?

Wody lecznice – ogólna charakterystyka

Wody mineralne są wodami podziemnymi, które różnią się od wody z kranu tym, że mają stabilną zawartość minerałów oraz nie zawierają żadnych zanieczyszczeń. W zależności od stężeń poszczególnych pierwiastków mogą być bardziej lub mniej zmineralizowane Wdy lecznicze cechują się szczególnie dużą ilością rozpuszczonych w nich soli i gazów, dzięki czemu nabierają specjalnych właściwości oraz mogą być stosowane w celach zdrowotnych. Lecznicze wody mineralne cechują się także tym, że są pozbawione zanieczyszczeń.

To jaki skład ma woda lecznicza, jest zależne od budowy terenu oraz panujących tam warunków. Ukształtowanie terenu jest wiec decydującym czynnikiem przy wyborze miejsca ujęcia wody. W Polsce Większość leczniczych wód wydobywana jest z rejonów południowych – zwłaszcza z okolic Karpat i Sudetów.

Generator wody wodorowej – co warto o nim wiedzieć?

Generator wody wodorowej to urządzenie, które służy powytwarzania wodoru. Maszyna tego typu jest bardzo prosta w obsłudze i z pewnością każdy poradzi sobie z tym bez problemu. Należy jednak pamiętać, iż regularnie wymieniać filtr, który eliminuje z wody szkodliwe substancje oraz stosować wody o temperaturze pokojowej, gdyż gorąca woda może uszkodzić filtr. Stosując się do tych prostych zasad, bez komplikacji uzyska się wodór cząsteczkowy, a otrzymana woda wodorowa będzie dostępna każdego dnia.

Tego rodzaju woda bardzo korzystnie oddziałuje na organizm i zdrowie, niemal jak woda lecznicza. Badania naukowe wykazały, iż woda wodorowa usuwa wolne rodniki, które przyczyniają się do złego samopoczucia i szybkiego starzenia się organizmu. Co więcej, pozytywnie wpływa na pracę poszczególnych komórek oraz jest polecana osobom z alergiami. Pijąc wodę wodorową, można zmniejszyć ryzyko wystąpienia reakcji zapalnych i uczulających. Dodatkowo woda wodorowa pomaga sprawniej regenerować mięśnie po wysiłku fizycznym i jest rekomendowana w diecie pacjentów onkologicznych.