Prześwietlenie kancelarii prawnej – zawsze wskazane przed wyborem adwokata

Prześwietlenie kancelarii prawnej – zawsze wskazane przed wyborem adwokata

Większość z nas nie ma wprawy w wyborze dobrego adwokata. Kiedy przychodzi moment, w którym musimy skorzystać z jego usług, najczęściej stanowi dla nas zaskoczenie. Dlatego warto starannie powinniśmy przemyśleć tę decyzję, ponieważ może od niej zależeć cała nasza najbliższa przyszłość.

Nie trzeba popełnić przestępstwa, by pojawiła się konieczność odwiedzin w kancelarii adwokackiej. Co więcej, w przeważającej części poszukujemy porad i działań prawników w sferze opisanej przez Kodeks cywilny, rodzinny czy prawo pracy. Ponieważ każda kancelaria, a nawet pojedynczy prawnicy, specjalizują się w konkretnych rodzajach spraw czy ustawach, które regulują jakiś obszar ludzkiego życia, musimy dołożyć wielu starań, by ustalić, która kancelaria w mieście może pochwalić się największą ilością spraw z danego ustawodawstwa. Dodajmy, że najlepiej byłoby, gdyby wśród tych spraw więcej niż połowę stanowiły wygrane.

Zacznij od znalezienia kogoś, kto korzystał z usług kancelarii

Nic nie zastąpi szeptanej propagandy. Być może znajomi naszych znajomych korzystali z usług kancelarii, którą właśnie chcemy sprawdzić – taka bezpośrednia opinia kogoś, kto w praktyce przekonał się o fachowości prawników, będzie najlepszym źródłem informacji. Jeszcze lepiej, gdy wejdziemy w kontakt z kimś, kto wygrał sprawę podobną do naszej – o niezasądzone odszkodowanie, o bezprawne zwolnienie z pracy czy o zniesławienie. Wówczas tylko wystarczy wziąć namiary lub po prosu zapytać o nazwę kancelarii lub dane adwokata.

Możesz sprawdzić swojego prawnika w Internecie

Gdyby nie udało się znaleźć takiej osoby, niezawodną pomocą służy zawsze sieć. Po wpisaniu w wyszukiwarkę interesującej nas sprawy (koniecznie z miastem), np. „adwokat kraków rozwód” pojawi się wiele adresów. Wówczas koniecznie trzeba znaleźć stronę z opiniami na temat konkretnych prawników. Wprawdzie sprawa sprawie nierówna, a wielu internautów formułuje stronnicze osądy, już po lekturze kilkunastu wpisów możemy zorientować się, czy wskazany prawnik zasługuje na rozpatrzenie jego kandydatury w naszej sprawie.