Postaw na rozwój firmy

Postaw na rozwój firmy

Prężnie rozwijająca się firma to nie tylko zyski, pieniądze i renoma, ale przede wszystkim wkład ludzki w rozwój przedsiębiorstwa. Warto postawić na kształcenie pracowników, organizując dla nich szkolenia z zakresu różnych dziedzin wiedzy, na których będzie także wykład motywacyjny. Połączenie umiejętności praktycznych z psychologią – to podstawa sukcesu.

Zainwestuj w szkolenia

Jeśli jesteś menadżerem, musisz choć raz na jakiś czas organizować szkolenia, wybierając jakąś dobrą firmę zewnętrzną. Dzięki nim można podnieść kwalifikacje pracowników oraz wspomóc ich w efektywnej pracy nad sobą. Proponowanych szkoleń jest mnóstwo, dlatego bez problemu dopasuje się je do profilu danej firmy. Oprócz tych, które będą rozwijać umiejętności z zakresu języka obcego, wiele jest warsztatów szkoleniowych dotyczących obsługi najnowszego oprogramowania informatycznego i różnych aplikacji mobilnych. Może to się wydawać dziwne, ale wielu pracowników ma problem z pakietem MS Office, który powinno się opanować perfekcyjnie w pracy biurowej. Znajomość tego typu programów znacznie usprawnia pracę i pozwala na lepszą organizacje firmy i bardzo dobry przepływ informacji.

Wykład motywacyjny – duży krok naprzód

Często bonusem na szkoleniach dla pracowników jest wykład motywacyjny. Dotyczy on rozwoju umiejętności miękkich, czyli tych stricte psychologicznych. Radzenie sobie ze stresem, sztuka autoprezentacji, asertywność i samoocena – to tylko niektóre z tematów podejmowanych na wykładzie motywacyjnym. Uczestnicząc na takim szkoleniu pracownik może uzyskać solidne wsparcie na drodze rozwoju kariery zawodowej. Coach prowadzący zajęcia stara się m.in. odkryć w każdej osobie ukryty potencjał, który może być bardzo dobrze spożytkowany, nie tylko do osobistego rozwoju na drodze pracy zawodowej, ale też dla dobra zespołu. Wykład motywacyjny może uświadomić naprawdę bardzo dużo, np. pomoże w skonkretyzowaniu dążeń, wyznaczaniu sobie celów. Często też podejmowane są tematy dotyczące technik prezentacji, przemawiania oraz metod przekonywania ludzi.

Oczywiście tylko najlepsi mówcy potrafią najwięcej przekazać podczas wykładu motywacyjnego swoim słuchaczom. Konkretna wiedzy pigułce, często z dodatkiem ćwiczeń warsztatowych, pozwoli na efektywny rozwój pracowników, co w przyszłości będzie na pewno procentować.