Popularne rzeczowe prezenty ślubne – co wybrać?

Popularne rzeczowe prezenty ślubne – co wybrać?

Prezent dla nowożeńców powinien być zawsze dostosowany do ich potrzeb oraz charakterów. Para młoda zwykle jako upominek dostaje kwiaty oraz pewną sumę pieniężną w kopercie. Jeśli jednak chcemy nowożeńcom sprawić praktyczny prezent, warto zastanowić się nad ich indywidualnymi preferencjami.

Komplet kieliszków lub zastawa stołowa

Komplet kieliszków lub zastawa stołowa to prezenty niezwykle praktyczne i funkcjonalne. Młoda para zazwyczaj zaczyna od nowa swoje wspólne życie i na pewno przydadzą się im właśnie tego typu akcesoria. Pamiętajmy jednak, że jest to dość drogi prezent, szczególnie, jeśli wybierzemy zastawę wykonaną z prawdziwej porcelany (a taka będzie wyglądać najbardziej elegancko). Warto zapytać nowożeńców, czego akurat potrzebują, aby nie kupić rzeczy, które już posiadają. W takim przypadku akcesoria jako nietrafiony prezent będą się tylko kurzyć, nie przynosząc żadnego pożytku.

Ciśnieniowy ekspres do kawy

Ekspres do kawy to bardzo dobry pomysł na prezent dla młodej pary. Zazwyczaj państwo młodzi nie mają jeszcze tego typu wspólnych akcesoriów, a więc sprezentowanie im ekspresu może okazać się bardzo trafionym pomysłem. Warto zainwestować w lepszej jakości ekspres, najlepiej ciśnieniowy – ekspresy kapsułkowe, mimo swojej bardzo atrakcyjnej ceny, nie są powszechnie polecane. Najlepszy smak kawy osiągniemy bowiem, robiąc ją w ekspresie ciśnieniowym. Skonsultujmy jednak nasz pomysł z innymi gośćmi weselnymi – być może ktoś inny również zechce podarować parze młodej tego typu upominek.

Komplet ręczników lub pościeli

Najbardziej popularnym i jednocześnie chyba najbardziej praktycznym prezentem dla nowożeńców jest komplet ręczników bądź komplet pościeli. Te upominki z pewnością przydadzą się w każdym domu. Ręczników i pościeli nigdy za wiele – nawet jeśli domownicy nie używają aż tylu kompletów na raz, to na pewno większa ilość tych artykułów okaże się pomocna na przykład przy wizycie gości. Jeden komplet ręczników powinien zawierać duży ręcznik do wycierania całego ciała, ręcznik do osuszania twarzy, a także ręcznik do rąk. Przy kupowaniu kompletu pościeli zwróćmy natomiast uwagę na to, aby zawierał on dwie poszewki na poduszki.