Pasy TRX – ćwiczenia na nogi

Pasy TRX – ćwiczenia na nogi

Taśmy TRX to sposób na trening, który można wykonać w każdym miejscu i w każdym czasie. Trening z ich wykorzystaniem jest naprawdę skuteczny. Nieskomplikowana konstrukcja TRX, mała waga i niewielkie rozmiary – to pozwala na zaranie ich wszędzie. Jakie są najlepsze ćwiczenia na nogi z wykorzystaniem TRX?

Taśmy TRX – co można zyskać trenując na TRX?

Pasy TRX wykorzystane na treningach pozwalają na wypracowanie doskonałej sylwetki. W zależności od ćwiczeń, ilości serii i powtórzeń, a także stosowanych przerw w treningu, TRX może przyczynić się do:

  • Poprawienia definicji mięśni,
  • Budowania masy mięśniowej,
  • Redukcji zbędnych kilogramów.

Trening na TRX świetnie sprawdza się w nauce niekonwencjonalnych elementów, np. przysiadu na jednej nodze. Umożliwia stopniowe progresowanie ćwiczeń, których nie jesteśmy w stanie wykonać na obecnym poziomie sprawności fizycznej.

Pasy TRX w treningu siłowym

Osiąganie nieustannego postępu na treningach jest możliwe poprzez ciągłe zaskakiwanie mięśni. Zabieg ten opiera się o ograniczenie monotonii treningowej do minimum. Świetnym środkiem do dostarczenia nowych bodźców treningowych są właśnie pasy TRX. W związku z powyższym taśmy TRX mogą uzupełnić każdy plan treningowy, jako:

  • Konkretne ćwiczenie;
  • Osobna jednostka treningowa.

Pasy TRX w treningu kończyny dolnej

Do najczęściej stosowanych i rekomendowanych ćwiczeń na nogi z wykorzystaniem taśm TRX zaliczane są:

  • Przysiady z TRX – stojąc na wprost taśm, należy złapać je wyprostowanymi ramionami na wysokości klatki piersiowej. Ruchem jest wykonanie przysiadu i powrót do pozycji wyjściowej.
  • Wykroki w podwieszeniu – w tym ćwiczeniu należy umieścić jedną ze stóp w obu uchwytach taśm TRX, drugą natomiast położyć z przodu stabilnie na podłodze. Obie nogi powinny być wyprostowane. Ćwiczenie polega na zgięciu kolana przedniej nogi do momentu, w którym udo będzie znajdować się równolegle do podłoża. Po wykonaniu jednej takiej serii należy zmienić nogę wykroczną.
  • Przysiady jednonóż z wykorzystaniem TRX – w tym ćwiczeniu należy stanąć przed taśmami TRX, by ramiona były delikatnie zgięte w łokciach, a ręce znajdowały się na wysokości klatki piersiowej. Palce dłoni powinny być kierowane do siebie, Podczas wykonania ćwiczenia należy oderwać jedną nogę od podłogi tak, aby znajdowała się ona równolegle do podłoża. Z tej pozycji należy zgiąć drugą nogę w kolenie, prostując jednocześnie ramiona. Ruch powinien odbywać się do momentu, kiedy pośladki znajdą się blisko pięt. Należy pamiętać o zmianie nogi po wykonaniu serii.