Nowoczesne źródła światła – co warto o nich wiedzieć?

Nowoczesne źródła światła – co warto o nich wiedzieć?

Nowoczesne lampy są najczęściej kupowane ze względu na wielość ciekawych rozwiązań oferowanych przez producentów. Ciekawe formy, różne materiały i nieszablonowe wykończenia – to wszystko sprawia, że takie lampy znajdą swoje miejsce w wielu aranżacjach.

Nowoczesne – czyli jakie?

Oświetlenie to może mieć bardzo proste, minimalistyczne formy lub fantazyjne kształty kloszy, jak i ramion. Niektóre modele lamp wyglądają bardzo awangardowo ze względu na surowość i minimalizm materiałowy, jak i kolorystyczny. Druga grupa lamp nowoczesnych to z kolei przykład typowego pop-artu, gdzie kolorów jest bardzo dużo. Takie lampy mimo oszczędnej formy mocno definiują przestrzeń i wnoszą do wnętrza radosny, nietuzinkowy nastrój.

Bardzo ważną cechą lamp nowoczesnych jest ich funkcja. Oprócz oświetlenia wnętrza stanowią jego integralny element aranżacyjny. Dlatego dobór lampy do wystroju, kolorystyki ścian i podłóg oraz dekoru to podstawa uzyskania zaskakująco dobrego efektu. Często liczą się drobiazgi, takie jak kolor łączeń czy kształt ramienia lampy. Bardzo ważny jest również materiał, z którego została zrobiona lampa. Szklane elementy w zestawieniu z innym szklanymi dodatkami tworzą ciekawą całość aranżacyjna. Tak samo elementy drewniane czy plastikowe ciekawie korespondują z takimi samymi elementami wystroju wnętrza.

Żyrandol nowoczesny do salonu – jaki wybrać?

Salon to miejsce reprezentatywne dla całego domu. To niejako jego wizytówka, dlatego drobiazgowe zadbanie o jego wystrój to konieczność. Oświetlenie jest bardzo ważną częścią salonowej aranżacji, dlatego dobór odpowiedniego źródła światła to podstawa. Które lampy do nowoczesnego salonu będą najlepsze? Na pewno trzeba zadbać o centralne oświetlenie, czyli lampę główną. Może to być żyrandol nowoczesny lub plafoniera, ale też listwy LED lub oczka halogenowe. Te wszystkie lampy łączy minimalizm formalny, jaki i materiałowy.

Bardzo często żyrandol nowoczesny oświetlany jest żarówkami ledowymi. Chodzi tu nie tylko o jeden punkt świetlny umieszczony na środku klosza, ale o kilka światełek. Mogą być nimi obręcze ledowe, z których składają się klosze. Umieszczone są on piętrowo lub przeplatają się, tworząc zjawiskowe kształty. Taki żyrandol nowoczesny bardzo ciekawie akcentuje się w przestrzeni i staje się bardzo ważnym elementem dekoracyjnym.

Żyrandol nowoczesny w sypialni – dekoruje i tworzy nastrój

Sypialnia to miejsce wyjątkowe, podobnie jak salon. Barwa światła powinna być ciepła, bo tylko wtedy można zbudować klimatyczny nastrój do odpoczynku. Żyrandol nowoczesny do sypialni może być nieco bardziej dekoracyjny. Sprawdzi się wiec lampa z abażurem, kryształkami czy ozdobnymi kuleczkami. Lekko transparentny klosz delikatnie filtrujący światło w zestawieniu z ciepłym źródłem światła tworzy bardzo udany duet.

Jaki kolor powinien mieć żyrandol nowoczesny w sypialni? Najlepiej, jeśli to będzie barwa spokojna, pasująca do różnych rodzajów aranżacji. Biel sprawdzi się zawsze, tak samo beże czy szarości. Sporo osób decyduje się również na bardziej śmiałe rozwiązania, czyli czarną kolorystykę.

Z czego zrobiony jest żyrandol nowoczesny?

Żyrandol nowoczesny może składać się z różnych materiałów, ale najczęściej są to elementy szklane i plastikowe. Drewniane akcenty również występują w nowoczesnych modelach i ciekawie kontrastują z zimnem metalu czy szkła. Bardzo ciekawie wygląda żyrandol nowoczesny o minimalistycznej formie. Może go tworzyć jedynie ramie, żarówka i prześwitujący klosz. W realizacjach loftowych jest to tylko żarówka umieszczana na metalowym zwisie. Jeśli ktoś szuka bardziej wyszukanych form, to na pewno znajdzie je wśród bogatej oferty sklepowej. Splątane ze sobą metalowe ramiona klosza, metalowe dodatki dekoracyjne i ledowe światełka umieszczone w różnych, także nietypowych miejscach lampy – to tylko kilka z oryginalnych rozwiązań na nowoczesne oświetlenie.

Żyrandole nowoczesne to nie wszystko. Warto też zwrócić uwagę na modne kinkiety i halogenowe oczka świetlne. Duże wrażenie tworzą też listwy LED umieszczone przy krawędzi sufitu. W niektórych wnętrzach żyrandole i lampy wiszące nie pojawiają się w ogóle, a zastępują je kinkiety czy plafony i plafoniery. Szczególnie w mniejszych wnętrzach tego typu oświetlenie jest często montowane. Tworzy nie tylko klimatyczny nastrój, ale też optycznie powiększa przestrzeń.