Koszula rozchodzi się w biuście. Co robić?

Koszula rozchodzi się w biuście. Co robić?

Koszula wydaje się niezastąpionym elementem stroju wizytowego lub ubioru do pracy dla wielu kobiet. Z pewnością większość kobiet z dużym biustem miewa problemy ze znalezieniem odpowiedniego fasonu koszuli, ponieważ bardzo często rozchodzi się w biuście, uwidaczniając biustonosz.

Jak koszula powinna układać się na sylwetce?

Aby koszula wyglądała elegancko, powinna być dopasowana do sylwetki. Nie może być za szeroka w ramionach, a rękawy powinny być odpowiedniej długości. Najlepiej, by kobieta nie wyglądała w koszuli tak, jakby założyła worek, a zarazem nie powinna za bardzo opinać ciała. Nieestetycznie wyglądają zapięte guziki koszuli, które się rozchodzą i uwidaczniają gołą skórę lub bieliznę. Warto zwrócić uwagę na kołnierzyk koszuli- powinien być wyprasowany i ładnie się układać. Podsumowując, koszula powinna być dopasowana w taki sposób, by nie była za ciasna, ani zbyt luźna. Tym bardziej że istotne jest, by koszula idealnie współgrała z marynarką. Oczywiście fasonów koszul jest wiele, lecz niektóre są przeznaczone na co dzień, a nie do pracy, czy na specjale wyjście. Gdy kobieta wybiera się na spacer z dziećmi, nie musi przejmować się, że koszula nie leży idealnie.

Koszule dla pań z większym biustem- jak znaleźć odpowiednią?

Kobiety o pokaźnym biuście miewają problemy z zakupem odpowiednio dopasowanej koszuli, ponieważ gdy koszula pasuje w ramionach i w pasie- w biuście się rozchodzi, pokazując gołą skórę i biustonosz. Możliwość, że koszula rozejdzie się w biuście, np. podczas spotkania z kontrahentem, jest krępująca dla obu stron. Takich sytuacji nie życzyłaby sobie każda elegancka kobieta, dlatego trzeba na to zwracać uwagę już przy zakupie koszuli. Już podczas przymierzania koszul w sklepie najlepiej sprawdzić, czy podczas ruchów ramionami koszula leży na klatce piersiowej tak, jak powinna. Jeżeli materiał koszuli ma w swoim składzie sztuczne włókna, trzeba mieć na uwadze, że po pierwszym praniu, nawet w niskiej temperaturze może nieco się zmniejszyć.

Koszule są dobre dla wszystkich pań, nawet dla tych z dużym biustem. Jednak niekiedy znalezienie odpowiedniego fasonu i rozmiaru staje się permanentnym problemem posiadaczek pokaźnego biustu. Na szczęście kobiety mają większe pole manewru, jeśli chodzi o ubiór niż mężczyźni. Elegancki mężczyzna nie ma wyboru- musi założyć na siebie koszulę i garnitur.

Koszula rozchodzi się w biuście? Bluzka basic najlepszym rozwiązaniem.

Wiele kobiet ze względu na duży biust, po prostu nie lubią nosić koszul. Nie dość, że nigdy nie mogą znaleźć odpowiedniej do swojej sylwetki, to w dodatku czują się w nich niekomfortowo. Naprzeciw oczekiwaniom pań nielubiących koszul wychodzi bluzka basic, którą można z powodzeniem wkomponować w elegancką stylizację. Bluzka basic stanowi podstawę każdego stroju, dlatego zwykle jest gładka, w neutralnych kolorach i prostych deseniach. Właśnie z tych powodów pasuje do wizytowego żakietu i spodni. Wtedy to nie bluzka jest elementem ubioru, który przyciąga uwagę, lecz kolor i fason damskiego garnituru. Poza tym, że bluzka basic będzie wyglądała odpowiednio, jest również uwielbiana przez panie o nieco większych rozmiarach i dużym biuście. Tego typu bluzka zwykle nie jest zapinana na guziki, jest po prostu wkładana przez głowę, a dzięki temu zapewnia wygodę i komfort. Warto jednak wiedzieć, że bluzka basic nie musi być całkiem gładka. Może mieć jakiś element ozdobny np. kieszonkę z boku lub błyszczącą nitkę. Najważniejsze jest to, że dzięki bluzkom basic kobiety z większym biustem nie muszą zakładać koszul, które rozchodzą się w biuście.