Jakimi sposobami wyszukać pracę za granicą będąc jeszcze w kraju?

Jakimi sposobami wyszukać pracę za granicą będąc jeszcze w kraju?

Podjęcie decyzji o wyjeździe za granicę w celach zarobkowych nie jest sprawą łatwą  i wymaga gruntownego przeanalizowania własnych możliwości. Pytań i wątpliwości nie brakuje, zwłaszcza w odniesieniu do znalezienia pracy, która umożliwi przeżycie i zaoszczędzenie pieniędzy. Agencja pracy za granicą na pewno pomoże w znalezieniu wielu odpowiedzi. Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

 

Jak znaleźć pracę za granicą będąc jeszcze w Polsce?

Wszystko jest uzależnione od tego czy celem jest praca tymczasowa czy zostanie poza krajem na dłuższy czas oraz od tego jaki poziom językowy posiada osoba poszukująca pracy. Wyjazd w sytuacji posiadania zagwarantowanej posady wydaje się najmniej ryzykowny, jednak i on posiada swoje wady. Najbardziej poszukiwani za granicą są osoby wyższym wykształceniem kierunkowym, na których określone firmy posiadają zapotrzebowanie. Z równą łatwością pracę za granicą przez internet mogą znaleźć wykwalifikowani pracownicy, posiadający tak zwany fach w ręku (np. murarze czy spawacze). Trudności mogą napotkać osoby bez wyraźnego profilu zawodowego. Nie zamyka to jednak im drogi w poszukiwaniu pracy za granicą, jednak droga ta będzie zawierała znacznie więcej pułapek. Jedną z nich jest niższa stawka, niż w przypadku innych kandydatów ubiegających się o to samo stanowisko w danym miejscu pracy. W sytuacji posiadania dużych obaw  w związku z wyjazdem oraz braku dużych oszczędności takie rozwiązanie może dać dobry start i poczucie bezpieczeństwa na obczyźnie.

 

Gdzie szukać pracy przebywając jeszcze w kraju?

Szukając ofert pracy za granicą należy kierować się jedną bardzo ważną zasadą, a mianowicie nie powinno się ryzykować. W sytuacji gdy coś jest zbyt piękne aby było prawdziwe, jest przeważnie niezgodne z proponowaną ofertą. Obietnicę pracy dostępnej od zaraz, przy niewielkim wysiłku oraz wysokiej pensji najlepiej traktować jako obietnicę bez pokrycia. Pomimo takich ofert w internecie jest sporo tych bezpiecznych i uczciwych. Najbardziej wiarygodnymi źródłami poszukiwania pracy za granicą są:

  • EURES – europejska sieć z ofertami pracy,
  • agencje pośrednictwa pracy,
  • portale społecznościowe,
  • strony internetowe.