Jak urządzić nowoczesny salon?

Jak urządzić nowoczesny salon?

Styl nowoczesny jest jednym z najpopularniejszych w aranżacji wnętrz. Cechuje się prostotą, funkcjonalnością oraz ubogimi dekoracjami. Wnętrza nowoczesne to te z otwartą, pełną światła przestrzenią, której strefy wyznacza różnego rodzaju oświetlenie np. żyrandole nowoczesne, lampy wiszące i stojące.

Meble do nowoczesnego salonu- proste i funkcjonalne.

Absolutną podstawą nowoczesnego salonu jest prostota aranżacji i swobodna przestrzeń, dzięki temu wnętrze jest idealne do odpoczynku. Pomimo, że salon nowoczesny powinien być urządzony w minimalistycznym stylu, znajdzie się tam miejsce do odpoczynku, przechowywania oraz spożywania posiłków. Polacy uwielbiają w salonach narożniki, które są wygodne do siedzenia oraz można je rozłożyć do spania. Stolik kawowy oraz ścianka telewizyjna również znajdują się w większości nowoczesnych salonów. Jeśli chodzi o meble do przechowywania, nie można przesadzić z ich wielkością i ilością szafek. Z pewnością nie będą pasowały szafy, czy obszerne komody. Aby ukryć miejsce do przechowywania, można zabudować szafkami od góry do dołu ściankę telewizyjną, pozostawiając jedynie miejsce na telewizor oraz sprzęt RTV. Urządzając nowoczesny salon trzeba mieć na uwadze, że powinien dawać wrażenie jak największej przestrzeni. Dlatego wszelkie dodatki powinny być ograniczone do minimum. Doskonale sprawdzi się beton architektoniczny lub elementy drewniane- dzięki temu zachowany będzie minimalizm, a jednocześnie wnętrze będzie przytulne. W nowoczesnym salonie można zastosować dużą ilość punktów oświetleniowych, które będą wyznaczały strefy w otwartej przestrzeni. Kolory jakie są odpowiednie do nowoczesnych wnętrz, w tym salonu to odcienie bieli, czerni, szarości, beżu, a także elementy chromowane, metalowe, drewniane lub kamienne.

Żyrandole nowoczesne sposobem na dekorację salonu.

Oświetlenie pełni jedną z głównych ról w aranżacji wnętrz. Lampy mogą powiększyć optycznie pomieszczenie, ożywić je, a przede wszystkim zapewnić niezbędne źródło światła. Żyrandole nowoczesne do salonu są niezbędnym elementem wyposażenia, ponieważ w tym pomieszczeniu konieczne jest światło sufitowe, które oddaje jasne i mocne światło. W salonie przyjmujemy gości, dlatego jest ważne, by wszystkie elementy były odpowiednio dopasowane. Długie i wiszące żyrandole będą pasowały do wysokich pomieszczeń. W przypadku mniejszego metrażu salonu, lepiej zdecydować się na mniejszy żyrandol. Żyrandole nowoczesne są kontrastem dla surowych mebli i ścian. Niezależnie od wielkości żyrandolu, mogą mieć ciekawe, różnorodne formy. Nie zawsze będą minimalistyczne- mogą mieć klosze w ciekawych kształtach i wykonane z różnorodnych materiałów. Materiały to zwykle metal, szkło, ceramika lub drewno. W podobnym stylu, warto dobrać oświetlenie dodatkowe w postaci lamp podłogowych, kinkietów, lamp sufitowych lub reflektorów sufitowych. Wszystkie części oświetlenia salonu powinny być spójne i reprezentować podobny styl.

Co jeszcze powinno znaleźć się w nowoczesnym salonie?

Pomimo że w nowoczesnym salonie nie powinno znaleźć się zbyt duże elementów dekoracyjnych, można zdecydować się na kilka dodatków. Jednym z nich będą poduszki na kanapę w różnych kolorach. Warto również powiesić obraz lub grafikę w kontrastowej kolorystyce. Przy urządzaniu nowoczesnego salonu nie wolno zapomnieć o dekoracji okien- najlepiej sprawdzą się rolety, żaluzje, shuttersy oraz proste, jednolite zasłony lub firany. Lustra mogą stanowić idealną dekorację do nowoczesnego salonu, może to być lustro wielopłaszczyznowe, składające się z kilku kafli lub lustro nieregularne, okrągłe lub prostokątne w cienkiej ramie. Taki element dekoracyjny sprawi, że we wnętrzu będzie więcej światła i przestrzeni, a przede wszystkim uzupełni nowoczesną aranżację.