Dzianina jako element dekoracji Twojego domu

Dzianina jako element dekoracji Twojego domu

Dzianina kojarzy się z materiałem, którego używa się na ogół do produkcji ubrań i dodatków – np. sukienek, swetrów, szalików, czapek czy rajstop. Dzianina może być jednak wykorzystana też w inny sposób. Jak? Na przykład jako element dekoracji mieszkania.

Poduszki dzianinowe

To chyba najpopularniejsza dekoracja z dzianiny, jaką możemy kupić do naszego mieszkania. Poduszki mogą być zarówno jednokolorowe jak i wzorzyste; możemy je umieścić zarówno w salonie jak i np. w sypialni czy gabinecie. Poduszki są świetną dekoracją zwłaszcza w mieszkaniach o stonowanych, jednolitych barwach – wtedy zdecydowanie się wyróżniają.

Jeśli poduszki, to także i… narzuty czy koce

Kolejnym elementem dekoracyjnym z dzianiny, który warto umieścić w naszym mieszkaniu, jest narzuta z dzianiny. Razem z poduszkami będzie tworzyć zgrany komplet, który sprawi, że pomieszczenia będą wydawać się bardziej przytulne. Poza tym – kto nie chciałby zanurzyć się pod miękkim dzianinowym kocem, kładąc się na równie miękkiej narzucie, w otoczeniu pięknych, przyjemnych w dotyku poduszek?

Dzianina jako tkanina na zasłony

Ciekawym pomysłem jest zawieszenie tkanin wykonanych z dzianiny. Podobnie jak koc czy narzuta zasłony dzianinowe nadadzą wnętrzu przyjemnego ciepła i sprawią, że będzie bardziej przytulne. W przypadku zasłon lepiej stawiać jednak na stonowane barwy – musimy pamiętać, że przy różnobarwnych poduszkach czy narzucie kolejny mocno kolorowy element w mieszkaniu może sprawić, że pomieszczenie będzie wydawać się zatłoczone.