Czy Dania to dobry kierunek emigracji zarobkowej?

Czy Dania to dobry kierunek emigracji zarobkowej?

Polacy od lat wybierają kraje unii europejskiej do migracji zarobkowej. Choć największym uznaniem cieszą się Anglia i Niemcy, to również takie kraje jak Dania są coraz chętniej wybierane. Częściowo jest to kraj, w którym docelowo Polacy chcą mieszkać, jednak często wiąże się również jedynie z pracą i dobrymi zarobkami.

Jak rozliczyć się z podatku z Danii?

Gdy główne miejsce zamieszkania i ośrodek życiowy pracującego Polaka jest w Polsce i do tego mieszka on tutaj przez większą część roku, to jest zobowiązany do tego, by rozliczyć się z polskim urzędem skarbowym. Natomiast pracując w Danii, osoba ta również musi liczyć się z faktem, że zostanie zobowiązana przy każdej wypłacie do zapłaty podatku dochodowego w Danii. Podatek ten oczywiście jest już odprowadzany przez pracodawcę.

Rodzi się jednak pytanie, dlaczego należy zapłacić podatek dochodowy w Danii, a następnie jeszcze rozliczyć się z dochodów w Polsce? Na szczęście ten problem ma łatwe rozwiązanie, a jest nim zwrot podatku z Danii. O taki zwrot można starać się po zakończeniu roku podatkowego w kraju, w którym przez jakiś czas się pracowało, a w tym przypadku jest to Dania.

Zwrot podatku z Danii jest możliwy do uzyskania dzięki zawartym umowom o unikaniu podwójnego opodatkowania. Chodzi w tym o to, aby osiągnięty dochód nie został opodatkowany zarówno w Polsce, jak i w Danii. Polak, który posiada główny interes życiowy w Polsce, powinien rozliczyć się z przychodów w urzędzie skarbowym właściwym dla swojego miejsca zamieszkania. Wychodzi jednak z tego, że do urzędu będzie trzeba zapłacić podatek należny

W takiej sytuacji właśnie należy zgłosić się do odpowiednich specjalistów, którzy pomagają przejść przez proces, jakim jest zwrot podatku z Danii. Odpowiednio podjęte działania pozwolą na to, by naprawdę szybko odzyskać podatek dochodowy, który wcześniej został zapłacony. Dzięki temu podatnik nie jest stratny. Taki zwrot podatku z Danii może wynosić kilkaset złotych, a może to być również kilka tysięcy, robi się więc już z tego naprawdę pokaźna kwota.

Czy warto wyjeżdżać do Danii?

Dania to dość bogaty kraj, w którym nie brakuje pracy. Dlatego też Polacy, szczególnie specjaliści w różnych dziedzinach, są tam tak chętnie przyjmowani. Godne zarobki, stosunkowo niedrogie życie i możliwość zaoszczędzenia sporych kwot naprawdę bardzo zachęcają do tego, by wyjechać do Danii. Kraj ten jest również dość atrakcyjny, aby wykorzystać spędzony tam czas nieco aktywniej i nieco pozwiedzać. Bogata kultura, zabytki, smaczne jedzenie aż proszą się, aby wszystkiego spróbować.

Kraj ten jest również atrakcyjny, ponieważ jak już wspomniano powyżej, można ubiegać się o zwrot podatku z Danii. Nie trzeba więc się obawiać, że podatek zostanie zapłacony podwójnie.

Oczywiście niewiele osób na tyle zna się na prawie podatkowym, by móc samodzielnie wnioskować o zwrot takiego podatku. Dlatego warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy nie tylko poinformują, jak przebiega cały proces, ale również pomogą wypełnić wszystkie dokumenty i zaopiekują się klientem do samego końca.

Praca w Danii jest naprawdę bardzo atrakcyjna, szczególnie dla osób, których nie trzyma nic za bardzo w Polsce. Jeśli ktoś jest oszczędny i potrafi dobrze gospodarować pieniędzmi, to będzie w stanie oszczędzić na tyle, by uzbierać na wkład własny do kredytu na dom bądź mieszkanie, a ci, którzy jeszcze dostaną naprawdę dobrą pracę, może uzbierają na kupno mieszkania za gotówkę.

Jeśli ktoś chciałby zbierać międzynarodowe doświadczenie, poszerzać swoje horyzonty i jednocześnie dobrze zarabiać, to Dania może być odpowiednim wyborem. Wystarczy tylko znaleźć odpowiednie ogłoszenie dla siebie, odpowiedzieć na nie, no i oczywiście pozostaje pojechać do Danii. Jeśli jednak ktoś przepracuje tam tylko kilka miesięcy, to należy pamiętać, aby ubiegać się o zwrot podatku z Danii.