5 powodów, dla których warto kupić kokon niemowlęcy

5 powodów, dla których warto kupić kokon niemowlęcy

Każdy rodzic, który przygotowuje się do narodzin maleństwa, ma obecnie wielkie możliwości, jeśli chodzi o rozplanowanie wyprawki oraz zakup rzeczy, które są pomocne w opiece nad noworodkiem. Kokon niemowlęcy to produkt, który właśnie wchodzi w tę listę produktów. To dość charakterystyczne gniazdko dla nowego członka rodziny. Poznaj 5 powodów, dla których warto mieć to akcesorium.

Kokon niemowlęcy — gwarancja bliskości rodziców i dziecka

Kokon niemowlęcy jest świetnym rozwiązaniem, które sprawią, że dziecko może spokojnie zdrzemnąć się w ciągu dnia dosłownie w każdym miejscu bez względu na to, co robią jego rodzice. Otulony miękkimi bokami kokonu maluszek czuje się bezpiecznie i komfortowo, co przyczynia się do szybszego zasypiania.

Gniazdko dla niemowlaka może zmieścić się dosłownie wszędzie. Bez problemu wejdzie do klasycznego łóżeczka, kołyski, czy też kosza Mojżesza. W każdym z tych miejsc będzie zmniejszał przestrzeń wokół maluszka, zapewniając mu poczucie bezpieczeństwa, co gwarantuje mu spokojniejszy sen.

Akcesorium, które zapewnią bezpieczeństwo

Kokon niemowlęcy to pewnego rodzaju wygodne gniazdko, które służy do bezpiecznego i komfortowego leżakowania. Jest on alternatywą dla tradycyjnego łóżeczka na pierwszy etap życia. Można go położyć na sofie, macie do zabaw czy kanapie. To akcesorium, które pozwala na to, a y dziecko było zawsze pod kontrolą rodzica, które czuje się bezpiecznie dzięki bliskości swoich rodziców.

Przed wyborem właściwego koko u niemowlęcego trzeba sprawdzić, czy maluch będzie miał właściwą przestrzeń, aby mógł swobodnie oddychać oraz delikatnie poruszać. Istotne jest również ograniczenie wszelkich sznurowań, które mogą być niebezpieczne dla maluszka.

Warto więc zapoznać się z dnem kokonu. Nie może być zbyt miękkie. Jego twardość musi być na tyle sporą, aby pozwalała zachować optymalne warunki dla kręgosłupa. Miękkie dno tego nie zapewni, a nawet może przyczynić się do przyjęcia złej pozycji, co doprowadzi do kłopotów z oddychaniem.

Możliwość zastosowania już od pierwszych dni życia

Warto uwzględnić to, iż dziecko nie powie o swoim komforcie w otwartej przestrzeni mieszkania czy też łóżeczka. Po urodzeniu jest ono w delikatnym szoku, gdyż przyzwyczajenie do niewielkiej przestrzeni w brzuchu mamy, zostaje zamienione na wielkie przestrzenie. Aby zminimalizować dobiegające z każdej strony bodźce oraz ukoić umysł, warto ograniczyć przestrzeń oraz stworzyć mu przytulne gniazdko, w którym będzie mógł spokojnie wypoczywać.

Warunki, które przypominają te, jakie maluszek miał w łonie mamy

Ogromną zaletą kokonów niemowlęcych jest fakt, iż posiadają one ograniczoną ilość miejsca, w porównaniu do na przykład tradycyjnego łóżeczka, w którym może być przytłoczony ogromną dla niego przestrzenią.

Kokon świetnie odwzorowuje warunki, jakie zapamiętał maluszek w czasie przebywania w łonie mamy — redukuje przestrzeń oraz ciasno go otula.

Przyjazne miejsce do pielęgnacji i przewijania

Noworodki oraz niemowlaki są bardzo ruchliwe. Stąd też pojawiają się wielkie problemu z przewijaniem i pielęgnacją. W tym przypadku kokony dziecięce dominują nad tradycyjnymi łóżeczkami. Wysokie boki kokonu ograniczają możliwości ruchowe maluszka, co sprawia, że rodzice mogą sprawniej wykonywać te czynności. Korzystając z kokonu niemowlęcego, nie ma potrzeby obawiać się o to, E maluch wypadnie z kanapy czy przewijaka. Sprawdzi się również świetnie w czasie podróży jako element usprawniający pielęgnację.